Sklep motocyklowy Sosnowiec

Motocykl to pojazd, który jest niesamowicie praktyczny. Dorównuje on szybkością każdemu samochodowi, natomiast zużywa o wiele mniej paliwa, zajmuje mniej miejsca, łatwo jest go zaparkować. Ponadto, poruszając się na motorze bez problemu można pominąć korki i poruszać się nawet po trudnym terenie. Nie są one również drogie. Niestety, te liczne zalety wiążą się także z naturalnymi ograniczeniami. Po pierwsze, jednośladowiec jest o wiele lżejszy od innych pojazdów, w razie kolizji na próżno jest szukać w nim w zaawansowanych zabezpieczeń – kierowca musi polegać przede wszystkim na swoim refleksie. Kolejną, przykrą kwestią jest brak bagażnika, przez co trudno jest przewozić więcej niż zmieści się we własnych kieszeniach. Całe szczęście, braki te można nadrobić dodatkowym wyposażeniem, które w swojej ofercie ma sklep motocyklowy Sosnowiec.

Sklep motocyklowy

Oferta

Kaski Sosnowiec

Kaski

Ubrania motocyklowe Sosnowiec

Ubrania
motocyklowe

Opony Sosnowiec

Opony

Akcesoria motocykloweSosnowiec

Akcesoria
motocyklowe

Części do motocykli Sosnowiec

Części do motocykli

Części do skuterów Sosnowiec

Części do skuterów

Części do quadów Sosnowiec

Części do quadów

Chcesz się zapytać
o konkretną część?
Zadzwoń!

Części do motocykli Sosnowiec

Absolutną podstawą są montowane na stelażu sakwy albo torby. Tego typu akcesoria są w stanie pomieścić wszystkie, konieczne na drodze przedmioty oraz, na przykład, zakupy czy dokumenty. Dzięki specjalnej, aerodynamicznej konstrukcji nie zaburzają one środka ciężkości pojazdu, nawet przy większych prędkościach. Nie można też zapomnieć o zamontowaniu opcjonalnego oparcia, przy pomocy którego da się znacznie odciążyć plecy na długich dystansach. Istnieją także egzemplarze, których wymiary nieco przekraczają ogólny standard, aby umożliwić przewóz cięższego bagażu. Tego typu modele zazwyczaj stosuje się na wolniejszych pojazdach, gdzie nie ryzykuje się ich destabilizacji.

Najbardziej istotnym elementem wyposażenia motocyklisty jest jednak kask. To właśnie ten, drobny element stroju potrafi zadecydować o życiu kierowcy. Jest to jedyna bariera dzieląca ludzką głowę i krawężnik w razie wypadku, dlatego warto jest zainwestować w wysokiej klasy egzemplarz. Poza tym, istotne jest właściwe dobranie kasku do swojej głowy. Nie chodzi tutaj tylko o rozmiar, ale też rodzaj. Zazwyczaj wyróżnia się trzy typy:

  • kaski otwarte – zalecamy je przede wszystkim tym klientom, którzy cenią sobie wygodę oraz możliwość szybkiego zakładania i zdejmowana kasku
  • kaski integralne – najlepszy wybór dla początkujących kierowców, zapewniają one kompleksową ochronę, zabezpieczają też przed zimnem i hałasem
  • kaski szczękowe – unikalna hybryda, łączy w sobie najlepsze cechy wyżej wymienionych wariantów, jest komfortowa i osłania podbródek

Nasz sklep motocyklowy Sosnowiec współpracuje z największymi markami motoryzacyjnymi, dlatego można mieć wysokie oczekiwania wobec dysponowanych przez nas produktów. Sprzedawane przez nas kaski są nie tylko wytrzymałe, ale także stylowe. Dostępne są one w wielu wzorach i kolorach, jest więc z czego wybierać. Ich inna, istotna zaleta to doskonała wentylacja. Upalne dni potrafią być naprawdę uciążliwe, jeśli ma się kask, który nadmiernie się nagrzewa. Oferowane przez nas egzemplarze są wyposażone w liczne wyloty, dzięki którym osiąga się optymalną cyrkulację powietrza.

sklep motocyklowy

Kombinezony motocyklowe

Na motocyklistę składa się jednak o wiele więcej niż sama głowa. Fakt, mało która część ciała wymaga tak kompleksowej ochrony, lecz nie można zapominać o adekwatnym stroju na drodze. Poruszając się na motocyklu wystawia się na silny napór powietrza. Zbyt luźne ubrania w takiej sytuacji trzepoczą, mną się, a w skrajnych przypadkach mogą nawet się obsunąć. Kierowcom pojazdów jednośladowych zaleca się wyspecjalizowaną odzież, która ściśle przylega do skóry. Sklep motocyklowy Sosnowiec posiada w tym zakresie duże doświadczenie, co objawia się przez nasz starannie dobrany asortyment. Wysokiej klasy ubrania na motor muszą także cechować się profesjonalnym wykonaniem. Podczas jazdy jest się narażonym na działanie niesprzyjających warunków pogodowych, intensywnego deszczu, śniegu, a nawet gradu. Niestety, motocykl nie zapewnia przed nimi żadnej ochrony, dlatego samodzielnie trzeba dobrać właściwy strój. Dobre gatunkowo kurtki, buty czy spodnie muszą być ciepłe i wodoodporne. Rozsądnie jest je skomponować z bielizną termo aktywną, która neutralizuje nieprzyjemne efekty potu.

części do motorów

Rękawice i buty

Nasz sklep motocyklowy Sosnowiec słynie również ze świetnych rękawic i butów. Obuwie jest bardzo ważne, ponieważ podczas jazdy na stopy działa duża presja. Noga musi być stabilna, dlatego zazwyczaj stosuje się wysoką cholewę i mocne, sztywne materiały. Poza tym, but taki musi ochraniać przed błotem i wiatrem. Egzemplarze pokryte naszą ofertą powinny dobrze funkcjonować przez wiele lat, dlatego są świetnym wyborem. Nie inaczej sprawa się ma w przypadku rękawic motocyklowych. Komfort dłoni jest kluczowy, ponieważ bezpośrednio przekłada się na zdolność kierowania pojazdem. Ręce muszą być zabezpieczone przed bijącymi w nie masami powietrza, lecz jednocześnie cieszyć się całkowitą swobodą ruchu. Znane marki stosują w swoich wyrobach specjalne tworzywo, dzięki któremu palce nie ślizgają się na kierownicy. Jesteśmy firmą godną zaufania, o czym świadczą wystawiane nam przez internautów recenzje.